N. Emrah Aydınonat

İktisat lisans ve yüksek lisans eğitimini Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde tamamladı. Erasmus Üniversitesi Rotterdam’da iktisat ve felsefe alanında doktora yaptı. Bahçeşehir Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde öğretim üyesi. Daha önceki kitapları: Modern Uluslararası İktisat Teorisinin Kökenleri (Siyasal Kitabevi, 2007), The Invisible Hand in Economics: How Economists Explain Unintended Social Consequences (Routledge, 2008) ve Görünmez Adam Smith (İletişim, 2010, der., Mine Kara ile birlikte). Daha fazla bilgi için: http://www.neaydinonat.com

Twitter: @neaydinonat

N. Emrah Aydınonat’ için 2 yanıt

  1. Zeynep Nur ÖZMEN dedi ki:

    Merhaba sayın hocam,
    Kitabınızla ile ilgili birkaç bir şey söylemek istiyorum.Öncelikle tam olarak bitirememekle beraber kitabı çok beğendiğimi ve Kamu Yönetimi öğrencisi olarak İktisada Giriş dersinden hocamın yardımı ile geçmiş bir öğrenci olduğumu belirtmek isterim. Bu kitapla beraber iktisadın ne olduğu veya ne olmadığı hakkında bir kaç bilgi kafada oturmak üzere. Keşke bu kitabı hiç iktisat dersi almadan önce okusaydım daha faydalı olacaktı ama neyse artık.
    Başta da belirttiğim gibi bir Kamu Yönetimi öğrencisi olarak bir eleştiride bulunmak istiyorum izninizle. Kitaptaki karakterlerde sadece İktisat Bölümü öğrencileri mevcut bir tane de Uluslararası İlişkilerden bir öğrenci var. Sanıyorum bundan kaynaklı olarak sadece kapitalist sistemde nasıl olduğuna değinilmiş. Ortamda bulunan bölümümden bir karakter olsaydı benim okurken ne düşündüğümü en azından iktisadı siyaset ile bağdaştırıp daha ayrıntılı incelenebilirdi.
    Bunları belirtmek istedim. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s